Maminka pěti dětí Summer Brown (krásné jméno k opalovacím krémům) si řekla dost, když se dozvěděla o škodlivosti látek v syntetických opalovacích krémech. Chtěla pro své ratolesti bezpečnou ochranu, která by nezanechávala bílý film na pokožce a tak vyvinula jedinečnou recepturu opalovacích krémů Butterbean Organics. Spojila přírodní ingredience jako je raw bambucké máslo, včelí vosk, blahodárné bio oleje a oxid zinečnatý. Všechny tyto složky jsou vybírané s láskou a úctou k lidem i přírodě.

Věděli jste, že syntetické opalovací krémy a syntetické UV filtry pronikají přímo do těla a způsobují tím řadu rizik, před nimiž mají chránit? V neposlední řadě fatálním způsobem decimují oceány a životní prostředí. I z toho důvodu se v řadě zemí od jejich použití pozvolna ustupuje. Bio opalovací krémy Butterbean Organics naproti tomu představují skutečný poklad, neboť v sobě propojují absolutně čisté a přírodní složení, funkčnost i uživatelský komfort. Jejich recepturu tvoří pouze bio másla a oleje, které napomáhají ochraně kůže a pečují o ni. Ochranu proti UVA i UVB záření poskytuje čistý zinc oxid. Ten neproniká do těla, ale vytváří na jeho povrchu ochrannou vrstvu, která škodlivé záření odráží a rozptyluje, aniž by organismus jakkoliv zatěžovala. Produkty se krásně roztírají a obsahují velké množství vitaminů a antioxidantů účinně pečujících i o tu nejcitlivější pokožku. 

SPF, neboli Sun Protection Factor, je číselný údaj poskytující informace o tom „jak moc“ a „jak dlouho“ nás opalovací krém ochrání proti UVB záření. SPF 50 zachytí 97 % UVB záření (navíc nebývá čiště přírodní), SPF 30 si poradí s 96 % UVB záření. Rozdíl v míře ochrany mezi SPF 30 a SPF 50 je tedy pouhé 1 %. SPF je především údaj časový a je potřeba k němu přistupovat individuálně dle vašeho fototypu. Pokud se na slunci spálíte zcela bez ochrany za 20 minut, prodlouží SPF 30 vaši ochranu zhruba o 10 hodin (30 x 20 minut). V našich končinách je tato ochrana obvykle plně dostačující. Nejen v případě zeměpisných oblastí s „ostřejším sluncem“ je však třeba kromě mazání pokožky dodržovat také zásady zdravého opalování.