Přírodní vosky LUMINIA jsou důsledně vybírané,

aby byly ekologické, zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. Základem jsou kokosové vosky a vosk z meruňkových jadérek. Jsou 100-procentně přírodní, neobsahují žádné chemikálie a mají parametry potravinářských přísad. Suroviny jsou získávané z voné přírody a vosky jsou vyráběné převážně ručně v certifikovaných manufakturách dodržujících zásady udržitelnosti.

Při výrobě LUMINIA přírodních vonných svíček se nepoužívají chemické konzervanty. Svíčku doporučujeme zapálit do 6 měsíců od zakoupení a vypálit do jednoho roku. Každým zapálením se její nádherná vůně oživí.

Hlavně při prvním zapálení je důležité dát knotu dostatečný čas na úplné rozhoření povrchu, abyste dosáhli čistého vyhoření celé svíčky. Pokud svíčku zapalujete jen na chvíli, vosk se bude uvnitř u knotu zahřívat a vytvářet takzvaný “tunel”.

LUMINIA vosk je 100% přírodní, vonné svíčky hoří čistě, nedýmí a nevylučují do vzduchu toxiny ani chemikálie.

Pokud vonná svíčka dýmí, knot je příliš dlouhý a je potřeba ho zkrátit na cca 6mm. Opatrně střihačem knotu nebo nůžkami odstřihněte část hořícího knotu a dbejte, aby nespadnul do tekutého jezírka a nezašpinil vosk. Nebo vonnou svíčku zhasněte a z vychladlého knotu kousek jemně odlomte. Plamen se zmenší a přírodní svíčka bude hořet až 3-krát déle.

Čím má svíčka delší knot, tím větší je její plamen a kratší celkový čas hoření, protože větší plamen spotřebovává více vosku. Pokud je knot naopak krátký s malým plamenem, tvoří vonné svíčce "tunel", odlejte rozehřátý vosk, plamen se zvětší a roztopí vosk po okrajích. V případě potřeby opakujte a odlitý vosk můžete postupně vrátit do rozehřátého jezírka přírodní svíčky.

Odstín vosku způsobuje přírodní barva esenciálních olejů a změny ve zbarvení jsou jeho přirozenou vlastností.