Nkuku vzniklo díky dobrodružství Ali a Alex Cooke. Díky jejich roční cestě kolem světa poznali nejrůznější talentované řemeslníky a jejich nádhernou práci. Po návratu je tato zkušenost inspirovala a začali spolupracovat s řemeslníky po celém světě a podporovat a oslavovat jejich dovednosti tím, že jejich produkty nabídnou šiřší veřejnosti.

Název Nkuku („Nu-kuh -kuh“) si vypůjčili z vesnice v Zambii, kde také vznikl jejich obchodní plán. V dnešní době se jejich tým rozrostl, ale jejich hodnoty, vize a osobní přístup ke všem tvůrcům jim stále zůstává. Takto také ví, že každý jejich produkt má svůj příběh. 

Spolupracují s nezávislými podniky a sociálními projekty a zaměřují se na budování pevných obchodních vztahů. Jejich primárním záměrem je transparentnost a práce na společném úspěchu.

Pracují s přírodními a recyklovanými materály a zaměřují se na udržitelné způsoby výroby. Neustále hodnotí jejich procesy a hledají způsoby, jak se zlepšit. Díky tomu můžete objevit krásu přírodních materiálů od zrna a charakteru neošetřeného dřeva až po zlaté odstíny ekologické juty.