Nakladatelství Svojtka & Co. vydává velmi zajímavé a poutavé knihy pro nejmenší děti, děti předškolního věku i pro děti starší. 

Pro nejmenší najdete v nabídce leporela s vyklápěcími a vysouvacími okénky. Díky zapojení dítěte do příběhu, jsou leporela ještě zábavnější. Vedle prvků pohyblivých mají leporela prvky hmatové - různé povrchy, materiály, reliéfy a otvory, které rozvíjejí jemnou motoriku dětí.

Skvělou zábavou jsou pro malé děti sešity se samolepkami. Nakladatelství Svojtka nabízí sešity pro děti už od 2 let. Děti se učí, jak pracovat se svou ručičkou hravým způsobem při spojování čar, kroužkování nebo lepení samolepek.

Pro starší děti najdete celou řadu encyklopedií s odklápěcími okénky s oblíbenými tématy jako jsou zvířata, dinosauři, vesmír, stroje a lidské tělo.

Naučné knihy pro starší děti se zaměřují nejen na jejich vzdělání faktické, ale také sociální a emoční. Knihy jsou o pokusech, počítačích, politice a financích, stejně jako o vztazích, bezpečnosti na internetu a zdraví fyzickém i psychickém. Každý si najde svojí oblíbenou knihu.

Naučné knihy vycházejí z pedagogiky Montessori a obsahují tipy na aktivity, které rozvíjí děti přirozenou cestou.